Sevgili Anne Yargıçları

image

Sevgili anne yargıçları,
Her ne kadar bu yargıçlık ne alaka diye düşünsenizde, anneliğim hakkında herşeyi yargıladığızdan en uygun meslek dalı budur diye düşündüm.
Evet çocuklarımın betona da, çimene de oturmasına izin veriyorum. (Merak etmeyin kısır yapmayı bunlar. Şekil a’da olduğu gibi).
Evet çocuklarım yağmurda oynamaya bayılıyorlar. Ayaklarında çizme olduğundan bol bol da zıplıyorlar. Merak etmeyin şeker olmadıkları için erime ihtimalleri çok az.
Hayır efendim, çocuğum her üşüttüğünde evimin hijyenini sorgula hakkınız yok. Ya da abartıp, çocuğa iyi bakamadığımı iddia etmeye. Çocuklarımın sağlıklarını sizden daha çok düşünüyorum. Sonuçta cam fanusta büyümüyorlar.
‘Aa ne gluten alerjisiymiş canım, bizim zamanımızda hiç yoktu bu. Ne cins çocukların var?’ muhabbettine hiç girmeyin. Yenisiyle değiştirmiyorlarmış çocuk reyonunda.
Evet dünya nüfusunu benim çoğaltacağımı düşünenler, çocuklara ben baktığım sürece problem yok. Nasılsa benim yerime gelip bakmıyorsunuz.
Çocuklarımı, 20 yaşında birisiymiş gibi giydirmemi bekleyen arkadaşlar, benimkiler rengarenk seviyor. Modayla alakaları yok şimdi. Çocuk olmakla meşguller.
Çocuklarım çamurla oynuyorlarsa sen hiç kaygılanma. Çamaşırlarını yıkayan da benim. Kirlenmek güzeldir.
Evet rahat gözüküyor olabiliriz. Çocuklarımın bu zamanda, en zor işi başarmaya çalıştıklarının farkındayım. Sadece çocuk olmak. Ama aynı zamanda bir birey olmak. Onlar bizim kuklamız değil ki her söylediklerimizi nedensiz yapsınlar.

Sadece çocuklara biraz saygı. Çocukluğa biraz saygı

Sevgili Anne Yargıçları” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s