Hayat Kurtaran Aktiviteler

  

Bir çok ahşap blok, bir çok kitap okuma seansı, bütün gün evde tıkılı kalmanın tek bir nedeni var: HASTALIK!

Tam da Istanbul’a dinlenmek için gelmişken hem de!

Zaten 1 hafta David’in görüşmeleriydi, çocukların adapte olmalarıydı derken uçtu gitti. Tam hadi birşeyler yapmaya başlayalım derken Abbey’nin vücudunda kızarıklıklar çıkmaya başladı. Yediği birşeye alerjisi olduğunu düşündük. Yediklerini kontrol ettik ama bir alerji durumu değildi. Bir haftada en az 4 defa tüm çarşafları değiştirdim, kızarıklıklar arttı. Bu da yetmezmiş gibi JJ 40C ye kadar ateşlendi. Ateşi düşmeyince hastaneye götürdük. Sadece biraz boğaz kızarıklığı ve enfeksiyon olduğunu söyledi doktor. Hazır gelmişken Abbey’i de bir gösterelim dedik. Tahmin edin ne çıktı! SU ÇİÇEĞİ!!!

Tam da İstanbul’da…Tam da dinlenelim derken!!! Tam da haftasonu için plan yapmışken!

Bu hafta 3 çocukta hastalandı ve eğlence başladı!

Geç uyumalar, gecenin yarısı uyanmalar ve sabah erkenden kalkmalar… En önemlisi de Odelia da, JJ de, Abbey de hastayken çok ama çok konuşuyorlar. Öyle böyle değil… 10 saniye sessizlik için kendimi tuvalete kapattığımda oldu… 11. saniye 3’ü de kapının diğer tarafından bana seslenmeye başladı. Ama 10 saniye 10 saniyedir. Onu bulamadıpım zamanlarda oldu.

Bu zamanda benim en büyük yardımcım ise legolar, ahşap bloklar ve kitaplar…

Öyleki kaldığımız evdeki çoğu kitabı defalarca okumaktan ezberledim…. (Kitap evleri, sponsor olur, hediye olur hiç farketmez. Her teklifinize açığız. Bizim bol bol kitap okumak için fırsatımız sizinde bol bol harika kitaplarınız olduğu sürece )

  

Ahem! Normal oturarak ta okumayız çoğu zaman kitapları biz! İlla ki akrobatik hareketler şart! Hem de ateşi olunca yarı çıplak gezmelerini normal karşılıyoruz.

Şanslıyım ki Odelia (5 yaşında) okumayı öğrendiğinden beri çoğu kitabı kendisi okumayı tercih ediyor. Ve şimdi de kendi kendine Türkçe okumayı da keşfettikten beri Türkçe’ye daha da merak saldı. İki dilde de gayet iyi okuyor. Şimdi çoğu zaman o okuyor, ben dinliyorum…

JJ’yle bir kitabı 5 defa ard ardaya okuduğumu bilirim bu hafta… Evet yeni kitaplara ihtiyacımız var artık. Hem bizim evdeki hem buradaki kitapların %85’i bitti.

Evdeki bir diğer “hastalık zamanındaki aktivitelerimiz” kısmının vazgeçilmezi!

  

Saatlerce bu ahşap bloklarla oynayabilirler…Oturup biraz dinlenmeniz için de büyük şanstır. Kahvemi sıcak içmenin verdiği mutluluğu anlatamam…

Bir diğer vazgeçilmezimiz de Legolarımız. Oynandıktan sonra toplamanız şiddetle önerilir. Çünkü bir Lego nun üstüne bastınız mı hiç? Basmadıysanız hiç denemeyiniz. Hani serçe parmağınız bir yere çarpar çığlık atmak isterseniz ya o acıdan çok daha beter bir acı.

Bizim en çok yaptığımız 3 aktivite bunlar hastalıklar boyunca…

Hepinize, özellikle miniklerinize sağlıklı günler!!!

Hayat Kurtaran Aktiviteler” üzerine 2 yorum

  1. Ogrenen Anne dedi ki:

    Çok geçmiş olsuuuun! En güzeli bol bol dinlenmek ve oyun 🙂 Bu LEGO konusu hassas konu hakikaten, ben de şunu bilirim şunu yazarım: “3 tür acı var, fiziksel, psikolojik ve çıplak ayakla lego parçasına bastığında duyulan acı” 😉

    • Degismeyen Sevgi dedi ki:

      Çok sağol! Iki büyük babasıyla tatile gittiler! Benle en küçük evde tekiz! Koala ve ağaç misali yaşıyoruz! Dünden beri tuvalete tek gittiğimi hatırlamıyorum 😁😒

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s