4. Bebeyle 15. Haftamız

  
4. Bebeyle 15 haftayı geri de bıraktık. Bu hamilelikte sadece 2 defa ultrasona girdim ve haftaya randevum var dilinden bir gram anlamadığım doktorla. Zaten ilk randevumuz 5 dakika sürdü toplam. Bir çok vitamin verdi ve bu vitaminlerin hepsi ben de yan etki yaptı. 

Bu hamilelikte aldığım tek besin malesef balık ve pilav (esmer olandan)! Eşimin ailesi bunlardan hariç yemek yemiyor mesela! Ben cuma Günlerini sabırsızlıkla bekliyorum burada! Tek sebze olduğu gün o çünkü! Yanlış anlamayın burada o kadar çok çeşit yemek var ki! Herkes hergün farklı çeşit yemek yapıyor! Bir tek bizimkiler istisna! Türkiye’ye gider gitmezsen bir yıl balık görmek istemiyorum!!!

Neyse ki mide bulantılarım sadece 11 haftaya kadar devam etti. 

Mesela koca göbeğimin, arada sırada hissettiğim hareketlerin ve bel ağrılarımın dışında pek hamile olduğumu hissedemiyorum malesef! Biraz stresli bir dönemden geçiyoruz. Bebeye müzik dinletmekmiş, agucuk gugucuk yapmalarmış falan olmadı daha. Hem strest, hem de diğer üç çocukla  uğraşmaktan ne enerji, ne güç kalıyor. Bazen rahimdeki bebeme haksızlık yaptığımı bile düşünüyorum. Bu da bitmeyen suçluluk duygusu uyandırıyor bende. Türkiye’ye gidince diyorum bunların acısını çıkartacağım diye umuyorum! Gerçi orada da belli bir şehire yerleşmek istiyoruz artık. Bakalım hangi şehir?!? Zaman gösterecek! 

Bunlar dışında herşey gayet iyi gidiyor bu hamilelikte! Geriye sadece 25 hafta kaldı! Bakalım!!!

4. Bebeyle 15. Haftamız” üzerine bir yorum

  1. Emel dedi ki:

    4. çocuğa hamile olmak heyecan verici olmalı. Ben ikinciyi nasıl yapacağım diye düşünürken dördü duyunca heyecanlandım.:)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s