Kadın Gibi Yaşamak mı?!?

  
O kadar çok gündemdeydi ki bu olay, ben de konuşup, yazıp, çizip büyütmeyeyim nasılsa herkes herşeyin farkında diye düşünüyordum! Malesef bayağı da yanılıyormuşum! Bugün takip ettiğim bir blog yazarının sayfasındaki yorumlardan anladım! Hiç de birşey anlaşılmamış! Çoğu kişi hala at gözlükleriyle, daha da beteri kapalı gözlerle BAKIYOR tüm olanlara!

Devlet yöneticilerinin kadınlar hakkındaki cinsiyetçi polemikleri yetmezmiş gibi bunlara kendini bilmez bir spor klübünün başkanı da katıldı! Adam (gerçek anlamından bayağı da uzak birisi işte) bir maçtaki olaydan sonra kendini savunmak için söylediği sözleri hepiniz biliyorsunuz. Hiç tekrarlayıpta sinirlerimi hoplatmayacağım bu seçim öncesi son gecede!

Ben şöyle cevap vereyim bir kadın ve biri yolda 4 çocuk annesi olarak;

Biz dört kız kardeşiz, erkek çocuğu olmadığı için babamın ne kadar üzüldüğünü görüp ve pek bir sohbetimiz olmadığı için 14 Yaşında şöyle düşünmeye başladım: eğer erkek gibi davranıp, tüm Kadınlık duygularımı bastırmaya karar verdim. Saçlarım hep kısaydı benim, hatta bir ara üç numaraydı! Futbol oynamaya başladım. Mahalledeki erkeklerdi arkadaşım. Küfür  etmeye başladım. Üç-dört beden büyük kotlarım vardı! Işe yaradı mi bunlar?!? Hayır! Hala kız çocuğuydum! Ne zamanki eşimle tanıştım, kendimin farkına varmaya başladım! Onun yanında rahatça ağlayabiliyordum, kendim olabiliyordum! Kendi özüme döndüm. 

Kadın Olduğum aklıma geldi. Ne zamanki kızım doğdu, kadınlık değerimi anladım! Çünkü kızımı bir kadın olarak büyütmek zorundaydım! Hiç kimseye ait olmayan Özgür bir kadın olarak! 

Oğlum olduktan sonra ise kadınların bir Erkeğin malı olmadığını, gayet de eşit olabileceklerinin farkına vardım! Çünkü Oğluma Kadınları malı olarak göremeyeceğini öğretmek zorundayım. 

Bir kadının güçlü olduğunu ama kadınların birleşince ne kadar güçlü olduğunu, herşeyi yapabileceklerini ikinci kızım doğunca anladım!

Bu değerleri onlara öğretmenin okuma yazma öğretmekten daha da önemli olduğunu öğrendim!

Ben bir kadınım, yeri gelir temizliğimi yaparım, yeri gelir doğayı yada haklarımızı korumak için polisin namlusu ucunda dururum!

Ben bir kadınım, yeri gelir makyaj yapar topuklu giyerim yeri gelir odun toplar Ekin ekerim!

Yeri gelir bedenimde bir insan büyütürüm, yeri gelir direnirim!

Ben bir kadınım! Emin ve senden ve o körelmiş zihniyetinden bin kat daha güçlüyüm!

Şimdi sana ve senin gibi düşünenlere Söyleyeyim!

Sizin gibi bin yıl yaşamaktansa kadın gibi bir gün yaşamayı yeğlerim!!!

Kadın Gibi Yaşamak mı?!?” üzerine 4 yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s