Ya Geç Kalırsak?

  
Herkesin en az bir korkusu vardır ya şu hayattan benim de var. Benim birden fazla korkularım. Ama en büyük korkumu düşününce kalbim sıkışıyor, içim daralıyor ve neredeyse hiç nefes alamıyorum. 

Ben hayatın içinde kaybolmaktan korkuyorum. O kadar çok kolay ki, bazen farkında olmadan yapıveriyorum. Onca işin arasında, onca düşüncenin arasında, hayatın temposuna ayak uydurmaya çalışırken kayboluyorum. Yapmak istediklerim, hayallerim, yaptıklarımdan çok farklı oluyor. Bu sadece beni etkilemiyor. Üç küçük kalpte benimle birlikte kayboluyor bu ağır tempoda. Asıl beni kahreden bu. Kalbimi paramparça yapan, bu küçük kalplerin kırıldığını görmek.

Onlar o kadar nakiller ki, o kadar bencillikten uzaklar ki bazen kalplerinin acıdığını belli bile etmiyorlar. “Biz iyiyiz anne, başka zaman bu hikayeyi anlatırsın” dedikleri zamanlar çoğalmaya ve çoğu zaman bunu görmemeye başlamak asıl beni kıran.

Birlikte kurduğumuz bir çok hayal var bizim. Mesela bir gün bahçeli bir yerde oturup, kendi sebzemizi yiyeceğiz Odelia ile! Sadece sağlıklı şeyler olacak. 

JJ ile tavuklarımızı kovalayacak, yumurtaları toplayacağız. O tavuklardan birisini alıp bir yere oturacak, tavuğa saatlerce sarılacak. Sonra ağaçlara tırmanacak!

Abbey ile koyunlara sarılacağız. Kedileri sıkıca tutup öpeceğiz. 

Meyveleri, sebzeleri, zeytinleri toplayacağız birlikte. Ben Odelia’ya koyun sağmasını öğreteceğim mesela. Sonra hikayeler uyduracağız hep birlikte. Güleceğiz bu hikayelere. 

Sonra hayallerle dolu bu hikayeleri tamamlayacağım ki başka çocuklar da okusun, bizimle birlikte hayaller kursun diye.

Ya çok geç kalırsak bu hayallere?!? En çok Korktuğum şey de çocuklarımın bu hayallere gecikmesi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s