Yarın Kar Yağmazsa?

  
Farkettiğiniz gibi ne zamandan beri sessizdik. Aslında bu zamanda ve hala bayağı yoğunuz. Yeni bir şehire taşınmak o kadar kolay olmuyor. Artık yerleşik hayata da geçmeye karar verdik. Artık medeniyetler şehri olan Mardin’deyiz. Hala yerleşmeye çalışıyoruz. Üç çocuk ve 27 haftalık hamilelikle hiç de kolay olmuyor. Aklınız varsa hamileyken taşınmayın derim. 

Dün sabah bembeyaz bir manzaraya uyandık! Bayağı bir sürprizdi bizim için. Çocuklar dışarıya çıkıp, karda oyun oynamak istediler. Çok kar yoktu kardan adam yapacak kadar, ama karda uzanabilir yada kar topu oynayabilirdik. Şapkalar, eldivenler, atkıların yeri hala sır olduğu için ve yapacak milyon tane iş olduğu için, haddim olmadan çocuklardan fedakarlık yapmalarını istedim, yarın zaten daha fazla kar yağar o zaman dışarıda oynarız diyerek! Dün akşam kar fırtınası vardı. Umutluyduk yani!

Onun yerine bir saat ara verip Noel ağacını kurduk beraber, büyük bir lütufmuş gibi davranarak! Sanki bir saatlik bizimle oyun oynama hakları yokmuş gibi!

  
Sabah bir kalktık ki ortalık günlük güneşlik! Dolayısıyla çocuklarda hayal kırıklığı oldu. Güzel bir kahvaltı hazırladım, kendimi affettirmek için! Ama pek işe yaramadı! Çünkü artık kar yoktu! Verdiğim sözü tutamadım, çocukların en doğal hakkını kendi işlerimiz Yüzünden erteledim. Oyun oynama Hakkı! 

Bir ders daha öğrenmiş oldum: işlerinizi bırakın! Işler için çok zaman var ama çocukların geçen bir günü bir daha gelmiyor. Hergün aynı gibi gözükse de öyle değil!!!

Bugün kar yağabilir! Şansınızı değerlendirin! 

Ya yarın kar yağmazsa?!?

Yarın Kar Yağmazsa?” üzerine bir yorum

  1. Bize Her Yer Okul dedi ki:

    Bız de 2 sene boyunca kar goremedıgımız ıcın gecen hafta kar’ı görünce gormemıs gıbı butun gun Karda oynadık. Kıs mevsımının en güzel oyuncağı Kar…

    Hayırlı olsun Mardın medenıyetler sehrı…. Tum zengınlıklerını kesfedebılmenız dılegı ıle…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s