Yeniyıl Beklentilerimiz

  
Herkes hunharca yeni yıl planları yapmakta. Onların heyecanını görünce, heyecanlanmamak mümkün değil. Bizim üç artı bir çocukla yapacağımız pek birşey yok. Evde takılacağız öylece…

Geçen yıl bayağı bir macera yaşadık. İyi günlerimizde oldu, çok kötü günlerimiz de. Çok güldüğümüz zamanlarda, sabaha kadar ağladığımız zamanlarda.

Mesela yepyeni bir şehire taşındık. Hiç yapmadığımız şeyleri yapmaya başladık. Süt sağmayı öğrendim mesela. Okulu denedik pek sevemedik. Çocuklar Sri Lanka’nın güzelliklerini de gördü, zorluklarını da. Çok güzel yerleri de gördük, olmamamız gereken yerleri de. 

Çocuklar yepyeni bir dil, kültür öğrenmeye başladılar. Diğer çocukların nasıl yaşadıklarına tanık oldular. Bir çok şehiri gördüler mesela. 

Ben iki canımı kaybettim mesela. Hiç yüzlerini görmediğim bebeklerimi deli gibi hala özlüyorum. Bu bana, anneliğime apayrı birşey kattı. 

Aynı anda başka şu anda karnımı tekmeleyen küçücük kızımın ayaklarını hissediyorum. 

2015’in bu son günleri zamanı ağırdan almam gerektiğini öğrenmekle geçiyor. 

  
Yeni yılda hedeflerim var. Öyle çok büyük hedefler değil. Kendimi kandırmaya da gerek yok zaten büyük hedeflerle. Yapınca mutlu olabileceğim türden hedefler bunlar. Çocuklar içinde yapmak istediğim şeyler var. Mesela Odelia’yı Mardin’de bir keman kursuna yollamak. JJ futbol oynamak istiyor. Onun için bir kurs bulmam lazım. Daha fazla birlikte kaliteli bir şeyler yapmak istiyoruz.

Ama bu 2016’da ailemle daha fazla mutlu olmak istiyorum. Kaygılardan, endişelerden uzak. Küçük şeylerle mutlu olmak istiyorum daha fazla.

Sizin hedefleriniz neler? Yeniyıldan beklentileriniz neler?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s