Sevgili Çekirdek Aileler

  
Oradan baktığınızda nasıl bir tablo çizdiğimizin az çok farkındayız. Bazen bize akli dengemizi kaybetmiş birisi gibi davranabilirsiniz. Yada doğum kontrol yöntemlerinden haberimiz olmadığını düşünmeniz çok ama çok normal. Çocuk sahibi olmadan önce ben de bunları düşünüyordum kalabalık aileler hakkında. Dışarıdan bakınca bile yoruluyor insan. Ama kalabalık aile olmanın çok güzel yanları var. Yanlış anlaşılmasın bu yazı, siz de çok çocuk yapın tarzında değil. Sadece biz çok çocukluların hakkında düşündüğünüz bazı şeylere açıklık getirmek için. Zaten her aile ve düşünceleri farklıdır. 

Ben ve eşim için çocuk bereket demektir. Çünkü evlenmeden gittiğim jinekolog rahmimin çok zayıf olduğunu ve büyük bir ihtimalle çocuğumun olamayacağını söyledikten sonra, 6 hafta içinde 6. çocuğumuzu kucağımıza alacağız. İkizlerimiz melek oldular. O yüzden 4. kucaklayacağımız bebeğimiz olacak.

Biz halimizden gayet memnunuz. Evet bazen zor zamanlarımız oluyor. Bazen çok yorgun oluyoruz. Bazen kendimi tuvalete bir dakikalığına da olsa kilitlemek istiyorum. Bazen tüm gün pijamalarla da geçiyor. Günün sonunda boynuna sarılan küçücük eller yetiyor, herşeyi unutmaya.

Çocuk sayımızı yada yaş aralıkları planlı değil. İkimizde çocukları seviyoruz. Dörtte bitiririz demişken, bu kararımızdan vazgeçtik.

Sosyalleşmem için zaman var. Şaşıracaksınız ama sosyalleşmem için zaman var. Yeni bir Şehirde olduğumuz için hiç arkadaşım yok henüz ama zamanla olacak.

Planlarla herşey çok daha kolay.

Şu saate şu gibi bir plsnım olmasa da, günlük planlarım var. Uymaya çalışıyoruz. Bazı şeyleri rutinleştirince kontrol sizin elinizde oluyor.

Eşimle zaman geçirebiliyorum. Çocukları 8’de yatırıyoruz. Geriye kalan zaman bizim. Ister film seyrediyoruz. İster konuşuyoruz Çay eşliğinde.

Kendime ayıracak zamanımda var. Inanması çok zor ama doğru. Bazen sırf kendimi iyi hissetmek için makyaj yaptığım oluyor. Günlük belli bir makyaj Ölçüm var. Göbeğim 5 dakika önümden gitsede, kendimi iyi hissettiriyor. 

Evet herkes çok çocukla yapamaz. Ama herkes de Başkasının yada toplumun standardıyla yaşayamaz. Çocuklardan birçok şey öğrendik. Onların birbirlerine olan bağlılığı bize daha da umut veriyor. Bazı şeyleri değiştirmek zorunda kalıyoruz. Mesela hayaller mini cooper iken şimdi Hyundai Starex  kullanıyorum. Düzenli bir ev isterken, legolara basmamak için sek sek oynadığım zamanlar oluyor. Bunları ve evimizdeki gürültüyü hiçbirşeye değişmem. 

Sevgili çekirdek aile benim tarafımda dünya bu şekilde dönüyor. Ne ben senin seçimlerini yargılayabilirim, ne sen benimkini. Ikimizde Farklılıklarımızla güzeliz.

Sevgili Çekirdek Aileler” üzerine 3 yorum

  1. esra dedi ki:

    Çok güzelsiniz. Her zaman kalabalık,mutlu,daha kalabalık, daha mutlu, sağlıklı olmaya devam edersiniz umarım. Sevgiler

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s