Yeni bir biz

Burada en son yazdığım zamandan beri hayatımızda bir çok şey değişti. Buraya ilk yazmaya başladığımda daha yeni üç çocuklu evden çalışan bir anneydim.

Evde eğitim yapıyor, büyüdüğüm şehir olan İstanbul’da yaşayıp, üç çocuk haricinde toplumun “normal” saydığı formda bir aileydik. O normalliğin içinde kimseyle paylaşamadığım anormalliklerle doluydum.

Derken Güneydeoğu’nun bir şehrine taşındık. Bir çok şey yaşadık. Bir çok iyi şey de öğrendim. Bir çok travmadan da geçtim, duyduğum bir çok travmatik yaşam hikayelerinden sonra.

Sonra 4 oldu çocuklar. Güneydoğunun başka bir ili olan Mardin’e geldik. “Ben bir sene sonra dönerim Istanbul’a” kafasındaydım. Kaçmak istediğim şey bu şehir değildi aslında. Değişen düzenimin içinde oyalanırken sorunlarımdan kaçabilirim düşüncesiydi. Olmadı. Ne ben taşınabildim, ne.de ertelediğim sorunlarımdan kaçabildim. En sonunda önceden olması gereken şey olup, sorunlarımı çözümlendirdim. Boşandım. Hem de tek başıma yaşadığım yabancı bir şehirde. Bambaşka bir kültürün içinde.

Bir de 0 nafaka olduğu için, evden çalışmayı bırakıp, tam zamanlı bir işe başladım.

Aynı anda hem yaşadığım şehirde bir yabancı yalnız kadın, hem bekar bir 4 çocuk annesi, hem de tam zamanlı çalışan bir anne haline geldim. Bir sürü yeni sıfatlar. Bozdur bozdur harca.

Her şeye tek yetişme konusunda pek değişen bir şey olmadı.

Ailem 4 çocuk ve benden ibaret artık.

Çalışıp o yorgunluğun arasında, ödev yaptırma seansları da girince çocuklarla geçirdiğim zaman çok çok aza indi. Yanımda oldukları halde çok çok özlüyorum. Ama hallediyoruz. Bir çok yeni yazıların başlangıcı bu yazı.

Artık yazdıklarım tamamen yeni bize ait olacak.

En kısa zamanda görüşmek üzere…

Yeni bir biz” üzerine 6 yorum

 1. Sevilay dedi ki:

  Yeni hayatınız size ve evlatlarınıza güzellikler getirsin …Evliyken de bekar bi anne misali her zorluğu göğüsleyen kadınlar için pek bişey değişmiyor aslında…Kolaylıklar diliyorum , fırsat buldukça da yeni yazılarınızı bekliyoruz

 2. Ruya dedi ki:

  Biliyorum çok yabancıyız birbirimize, biliyorum çok da uzağız. Biliyorum elimden çok fazla şey gelmeyecek. AMA buradayım. Yazın, anlatın, paylaşın. Dinlerim. Bir nefes de olsa rahatlamanız için elimden gelen olursa yapmaya hazırım. Kolay gelsin. Yavrularınızla güzel günleriniz olacak inanıyorum.

 3. nurruyakara dedi ki:

  Biliyorum çok yabancıyız birbirimize, biliyorum çok da uzağız. Biliyorum elimden çok fazla şey gelmeyecek. AMA buradayım. Yazın, anlatın, paylaşın. Dinlerim. Bir nefes de olsa rahatlamanız için elimden gelen olursa yapmaya hazırım. Kolay gelsin. Yavrularınızla güzel günleriniz olacak inanıyorum.

  • 4bebe1anne dedi ki:

   Şöyle söyleyeyim öyle bir zamanda geldi ki bu yazı dustugum yerden az da olsa kaldırdı. Tam her şey için neden ben bu kadar güçsüzüm dediğim bir zaman. Çok ama çok tesekkurlee

   • Ruya dedi ki:

    Dayanın! Geçecek elbet. Zor olacak biliyorum ama neler geçmiyor ki? Hayat akacak, yolunu bulacak 🙂

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s